Ambasada italiane ne prishtine termin per vize - 500Fax local (038) 254.

 
Ambasada e Republik&235;s &199;eke n&235; Shkup kryen sh&235;rbimet e vizave p&235;r qytetar&235;t e Republik&235;s s&235;. . Ambasada italiane ne prishtine termin per vize

New day (Dit e re) by Nikos Chrysos at the National Library in Pristina and a new day in the Greek-Kosovar cultural and educational relations, 2. Pra, do te jete e mundur te. CAKTO NJ TERMIN. 00 (EUR 20. Kthehuni te Qendra e Aplikimit pr Visa. Secili banor i Kosovs q krkon viz hyrse n Itali pr studim duhet t paraqitet personalisht pran Sportelit t vizave t Ambasads s Italis n Prishtin n. Bilateral meeting on the occasion of the Security Conference Munich, 18. No visa inquiries. Duke nisur qe nga 14 Qershori i ardhshem, do te jete online nje portal i ri, PrenotMi, i arritshem ne adresen httpsprenotami. Viz&235; p&235;r q&235;ndrim afatshkurt&235;r (viza Shengen) Aplikuesit joshqiptar&235;, t&235; cil&235;t synonjn&235; nj&235; q&235;ndrim m&235; t&235; shkurt&235;r se 90 dit&235; n&235; Gjermani ose n&235; zon&235;n Shengen, rezervojn&235; takimin e tyre p&235;rmes. Nj list e re e datave t aplikimeve do t jet e disponueshme vetm pas heqjes s kufizimeve t udhtimeve hyrse pr shkak t COVID-it. Viza Jo-emigruese. They help us to know which pages are the most and least popular and see how visitors move around the site. Duke nisur qe nga 14 Qershori i ardhshem, do te jete online nje portal i ri, PrenotMi, i arritshem ne adresen. Showing respect to the war victims. Viz&235; p&235;r q&235;ndrim afatshkurt&235;r (viza Shengen) Aplikuesit joshqiptar&235;, t&235; cil&235;t synonjn&235; nj&235; q&235;ndrim m&235; t&235; shkurt&235;r se 90 dit&235; n&235; Gjermani ose n&235; zon&235;n Shengen, rezervojn&235; takimin e tyre p&235;rmes. (vetm per pranimin e email-ave te certifikuar) amb. Caktim i terminit ne Ambasaden Italiane ne Prishtine , Per keto lloje vizash 1Vize turistike. Dokumentacioni P&235;r Vizat e Student&235;ve. Thu, 27 Jan 2022 1023 EST. Ju lutemi vizitoni faqen e internetit t. Ju lutemi q me rastin e krkess pr termin t shenoni nj e-mail, n t cilin ju vet keni qasje n do koh. be, for the following cases visa for marriage or cohabitation. Deshta me lan nje termin vize turistike italiane ne ambasad te prishtines. Please plan ahead and make an appointment request well in advance, especially for summer and other holiday seasons. Viz&235; p&235;r q&235;ndrim afatshkurt&235;r (viza Shengen) Aplikuesit joshqiptar&235;, t&235; cil&235;t synonjn&235; nj&235; q&235;ndrim m&235; t&235; shkurt&235;r se 90 dit&235; n&235; Gjermani ose n&235; zon&235;n Shengen, rezervojn&235; takimin e tyre p&235;rmes. Vizito Qendren e Aplikimit per Vize; Luteni t kontaktoni QAV ne info. N menyr q t ofrojm m shum termine pr aplikuesit, ambasada bashkpunon pr vizat Shengen me shrbyesin e kontraktuar nga ana e. Ju do t. Duke nisur qe nga 14 Qershori i ardhshem, do te jete online nje portal i ri, PrenotMi, i arritshem ne adresen httpsprenotami. P&235;r informacion t&235; m&235;tejshm vizitoni Si t&235; Aplikoni ; Nj&235; pasaport&235;, t&235; vlefshme p&235;r t&235; pakt&235;n 6 muaj pas hyrjes tuaj t&235; planifikuar n&235; Shtetet e Bashkuara; Nj&235;. Wichtiger Hinweis Termine zur Beantragung von Schengen-Visa (Aufenthalte bis 90 Tage im 180-Tage-Zeitraum) mssen beim Dienstleister VisaMetric gebucht werden httpswww. E detyrueshme Pr t rezervuar nj takim, ju lutemi plotsoni t plot formularin e mposhtm dhe m pas drgojeni n adresn elektronike grvisasprsmfa. These cookies allow us to count visits and traffic sources so we can measure and improve the performance of our site. Please plan ahead and make an appointment request well in advance, especially for summer and other holiday seasons. S&235; bashku ne angazhohemi p&235;r nj&235; t&235; ardhme prosperuese t&235; Kosov&235;s n&235; familjen e. The access to the counter remains assured but only by appointment. Mir se erdht n faqen e internetit t Ambasads Gjermane n Prishtin Vizitat n Departamentin Konsullor-Ligjor dhe n Zyrn e vizave jan pa prjashtim t mundura vetm pas caktimit t nj termini Kosova dhe Gjermania jan t lidhura ngusht dhe miqsisht mes vete. Termine ne Ambasaden Italiane. dokumenta per aplikim ne ambasaden italiane prishtine formular per vize shengen ambasada italiane ne prishtine, termine per ambasaden . Ndryshimi i e-mailit nuk sht i mundur. N shum raste, zyrat gjermane krkojn dokumenta shtes nga aplikuesit, pr t cilat ju do t informoheni nga sektori i vizave. As of 14 March, the United States Embassy Pristina is cancelling routine Immigrant and Nonimmigrant visa appointments. P&235;r k&235;rkesat e VIZAVE Schengen pr Franc, Zvicr, Lihtenshtajn, Austri dhe shtetet e BENELUKSIT. Info per viz biznesi File Size 307 kb File Type pdf Download File. Pytje per vize pune. Info per viz turistike File Size 374 kb File Type pdf Download File. 2,826 likes 4 talking about this. Please plan ahead and make an appointment request well in advance, especially for summer and other holiday seasons. Deshta me lan nje termin vize turistike italiane ne ambasad te prishtines. Mir se erdht n faqen e internetit t Ambasads Gjermane n Prishtin Vizitat n Departamentin Konsullor-Ligjor dhe n Zyrn e vizave jan pa prjashtim t mundura vetm pas caktimit t nj termini Kosova dhe Gjermania jan t lidhura ngusht dhe miqsisht mes vete. Kto vrtetojn t dhnat e dosjeve t aplikuesve dhe drgojn vendimet e tyre n sektorin e vizave. Viz Shengen - 6 muaj Viza pr shkollimkualifikimKartoni i kaltr i BE-sStudime n Gjermani - 3 muaj Viza me qllim fillimin e punsimit sipas Rregulls pr Ballkanin Perndimor - m shum se nj vit Viz pr bashkim familjar - 10 muaj Viz me qllim punsimin sezonal pr student - 5 muaj. it, per regjistrimin dhe zgjedhjen e Konsullates si dhe rezervimi i vijueshem i takimeve per sherbimet konsullore. Sports Sport Official visit Vizit zyrtare Medical reasons Arsye shndetsore Study Studime Transit. Sie knnen hier einen Termin zur Beantragung eines nationalen Visums (Aufenthalte lnger als 90 Tage) bei der deutschen Botschaft in Pristina buchen bzw. SISTEMI I RI I REZERVIMIT TE TAKIMEVE ON LINE Prenotmi. ) sowie zur Beantragung von Visa ist eine elektronische Terminbuchung notwendig. Italy Prsh a muj te bej termin per bashim familiare per. Ambasada e Finlands n Prishtin pranon nj numr shum t kufizuar aplikantsh pr viza Shengen dhe at vetm me termin paraprak. Formulari per vize. 500Fax local (038) 254. Shnoni nj adres e-maili, n t ciln keni qasje n do koh. Termine t lira n ambasadn Italiane n Prishtin pr kategorit. Ne jua drgojm konfirmimin e terminit n adresn q e keni shnuar gjat krkess pr termin. Sie knnen hier einen Termin zur Beantragung eines nationalen Visums (Aufenthalte lnger als 90 Tage) bei der deutschen Botschaft in Pristina buchen bzw. Ndryshimi i e-mailit nuk sht i mundur. 00 deri n orn 16. By clicking Accept All Cookies, you agree to the storing of cookies on your device to enhance site navigation, analyze site usage, and assist in our marketing efforts. Tranzit Airport transit. Seksioni Konsullor i Ambasads s SHBA n Prishtin ofron shrbime pr viza pr ata q krkojn t hyjn n Shtetet e Bashkuara pr nj periudh t prkohshme dhe pr ata q dshirojn t marrin nj vendbanim t prhershm n Shtetet e Bashkuara. Formulari per vize. Informatat dhe pyetjet n lidhje me cshtjet konsullore () 383 38 246 255 (E Hn - E Enjte prej ors 15. Bejm te gjitha llojet e terminave per Ambasaden Italiane, Gjermane, Hungareze, Finlandeze Termine per Ambasaden Italiane. They may be set by us or by third party providers whose services we have added to our pages. Thu, 27 Jan 2022 1023 EST. They may be set by us or by third party providers whose services we have added to our pages. Pytje per vize pune. They help us to know which pages are the most and least popular and see how visitors move around the site. c841 task 1 example henderson car show 2022 ambasada italiane ne prishtine formulari per vize file size 66 kb file type pdf info per bashkim familjar per jo shtetas. Pra, do te jete e mundur te. Personat q kan kt t drejt jan - partneripartnerja q ka lidhur martes me shtetasin e BE-s dhe e kan regjistruar n njrin prej. Pr t hyr n Gjermani, shtetasit kosovar kan nevoj pr viz. Tue, 21 Jul 2020 1113 EDT. Duke nisur qe nga 14 Qershori i ardhshem, do te jete online nje portal i ri, PrenotMi, i arritshem ne adresen. 00 deri 16. Formular per vize shengen ambasada italiane ne prishtine Formulari per vize File Size 66 kb File Type pdf Download File. Shrbimi pr klient n VFS Global 0900 111 22 i hapur prej ors 09. Seksioni Konsullor i Ambasads s SHBA n Prishtin ofron shrbime pr viza pr ata q krkojn t hyjn n Shtetet e Bashkuara pr nj periudh t prkohshme dhe pr ata q dshirojn t marrin nj vendbanim t prhershm n Shtetet e Bashkuara. Tlphone 383 38 70 33 11. Udhtimet hyrse me qllim punsimin sipas 26 kreu 2 t Urdhress pr Punsimin do t jen t mundura vetm pas shfuqizimit t kufizimeve t udhtimit t kushtzuara nga pandemia n t gjith BE-n. 132 10000 Prishtin&235;. P&235;r t&235; udh&235;tuar n&235; Austri, shtetasve t&235; Republik&235;s s&235; Kosov&235;s u nevojiten viz&235; valide. In case of emergency, Consular services remain also. At this time your visa appointment is cancelled. Email admin-francais. Festat m 2022 3 janar 17 shkurt 11 prill 18 Prill 2 maj 3 maj 6 qershor 11 korrik 14 korrik 1 nntor 26 dhjetor. Caktim te termineve ne ambasaden Italiane dhe Gjermane si dhe asistim ne pregaditje. Shnoni nj adres e-maili, n t ciln keni qasje n do koh. be, for the following cases visa for marriage or cohabitation. Aplikacioni mund. Duke nisur qe nga 14 Qershori i ardhshem, do te jete online nje portal i ri, PrenotMi, i arritshem ne adresen httpsprenotami. These cookies enable the website to provide enhanced functionality and personalisation. Mi piace 2230 &183; 2 persone ne parlano. Shnoni nj adres e-maili, n t ciln keni qasje n do koh. VIZE PER TURIZEM Viza pr Turizm i lejon hyrjen n Itali atij personi i cili dshiron t vizitoj pr arsye turistike Italin, si destinacion kryesor, si edhe eventualisht hapsirn territoriale t Shteteve t tjer Schengen. 2021 P&235;r shkak t&235; k&235;rkes&235;s tejet t&235; lart&235; p&235;r caktim t&235; termineve, e cila i tejkalon duksh&235;m terminet q&235; jan&235; n&235; dispozicion, duke. Italy Prsh a muj te bej termin per bashim familiare per Italy. Die Botschaft arbeitet nicht mit privaten Dienstleistern zusammen. N&235; shum&235;. In case of emergency, Consular services remain also. Caktim i terminit ne Ambasaden Italiane ne Prishtine , Per keto lloje vizash 1Vize turistike. Viza pr studim lejon hyrjen n Itali, pr qndrim afatshkurtr ose afatgjat, pr aktivitete studimore, trajnime profesionale ose aktivitete praktike. Pr t caktuar nj termin ne Qendrn e Aplikimit t vizave ju lutem klikoni ne kete link Pr informata shtese ju lutem kontaktoni ne 0900 111 22, 09 00 - 1600 (E Hn-E Premte). Mir&235; se vini n&235; faqen e internetit t&235; Qendr&235;s s&235; Aplikimit p&235;r Viza t&235; Ambasad&235;s s&235; Austris&235; n&235; Prishtin&235;, Kosov&235;. Caktim i terminit ne Ambasaden Italiane ne Prishtine , Per keto lloje vizash 1Vize turistike. ), ju lutemi caktoni nj termin paraprakisht n Telefoni 383 38 22 45 88 00. Qendra e Aplikimit p&235;r Visa TLScontact - Prishtin&235;. Vizito Qendren e Aplikimit per Vize; Luteni t kontaktoni QAV ne info. Aplikimet duhet t dorzohen deri m 07 shtator 2022, duke prdorur formulanin prkats t aplikimit. P&235;r t&235; caktuar nj&235;. N kt rast ju parimisht duhet t krkoni nga autoriteteti q ka lshuar kt vendim t bhet heqja e ndaleses s hyrjes ambasada nuk mund t ju prkrah pr nj gj t till. Seksioni Konsullor i Ambasads s SHBA n Prishtin ofron shrbime pr viza pr ata q krkojn t hyjn n Shtetet e Bashkuara pr nj periudh t prkohshme dhe pr ata q dshirojn t marrin nj vendbanim t prhershm n Shtetet e Bashkuara. The embassy of Bulgaria in Pristina is located at 155, Ismail Qemali Street and can be contacted by telephone on 38 245. Phone calls will be recorded. Special cases regarding visas for Belgium or Luxembourg. New Visa Information System (VIS) Visa applicants rights in case of rejection due to registration in the Schengen Information System or the National Record of Undesirable. Termine ne Ambasaden Italiane. Instagram httpswww. Sa vanohet nullo osta Mirjeta. Tue, 21 Jul 2020 1113 EDT. S&235; bashku ne angazhohemi p&235;r nj&235; t&235; ardhme prosperuese t&235; Kosov&235;s n&235; familjen e. Aug 14, 2020 Viza pr biznes lejon hyrjen n Itali, si destinacion kryesor, ose n shtete tjera t hapsirs Schengen, pr qllime ekonomike dhe tregtare. Fmijt nn 6 vje. Anton Ceta 6 10000 Prishtin&235; Kosovo T () 381 38 224 112 Ambassador T () 381 38 246 255 Informacione Konsullore. N rast se paraqitni krkesn tuaj pr viz n Ambasad. 145, rez-de-chausse. Terminet e aplikimit p&235;r viz&235; n&235; Ambasad&235; gjithashtu duhet t&235;. Prmbajtja; Ambasadori Peter ZINGRAF; Ambasadori dhe sektort e veant; Parandalimi i korrupsionit; Zanafillat e Ambasades Gjermane n Tiran; Pushimet pr festat zyrtare 2023; Galeri me fotogtafi nga pushtimi i Ambasads n korrik 1990; Kthehu tek niveli i par i navigimit. 358 9 1605 5555. medical cases. Ambasada e Italis n Prishtin shpall konkurs pr rekrutimin e nj npunsi me kontrat, me koh t pacaktuar, pr pozitn asistent administrativ. Cakto termin pr vul apostile; COVID-19 info; Vizat pr shtetasit e Kosovs. Change of guard at the Liaison Office of Greece in Pristina, 31. Ju lutemi zgjidhni listn e duhur t pritjes pr qllimin e dshiruar t aplikimit. They may be set by us or by third party providers whose services we have added to our pages. return visas (expired or lost residence permit). T gjitha shrbimet e ofruara nga rrjeti konsullor italian dhe legjislacioni aktual prshkruhen n faqen e internetit t Ministris s Punve t. Kto vrtetojn t dhnat e dosjeve t aplikuesve dhe drgojn vendimet e tyre n sektorin e vizave. Ju njoftojme se nga data 1 Shtator 2022, Hungaria prfaqson Republikn e Malts n lidhje me lshimin e vizave Shengen pr qndrim t shkurtr, n Ambasadn e Hungaris n Prishtin. Mir se erdht n faqen e internetit t Ambasads Gjermane n Prishtin Vizitat n Departamentin Konsullor-Ligjor dhe n Zyrn e vizave jan pa prjashtim t mundura vetm pas caktimit t nj termini Kosova dhe Gjermania jan t lidhura ngusht dhe miqsisht mes vete. These cookies allow us to count visits and traffic sources so we can measure and improve the performance of our site. Change of guard at the Liaison Office of Greece in Pristina, 31. dokumenta per aplikim ne ambasaden italiane prishtine formular per vize shengen ambasada italiane ne prishtine, termine per ambasaden . Ambasada e Zvicr&235;s n&235; Shqip&235;ri. For services and visa issues, please always refer to the competent representation according to the given contact. P&235;r pyetje shtes&235; n&235; lidhje me aplikimin p&235;r viza Shengen, ju lutemi. Seksioni Konsullor i Ambasads s SHBA n Prishtin ofron shrbime pr viza pr ata q krkojn t hyjn n Shtetet e Bashkuara pr nj periudh t prkohshme dhe pr ata q dshirojn t marrin nj vendbanim t prhershm n Shtetet e Bashkuara. Bejm te gjitha llojet e terminave per Ambasaden Italiane, Gjermane, Hungareze, Finlandeze Termine per Ambasaden Italiane. These cookies allow us to count visits and traffic sources so we can measure and improve the performance of our site. SISTEMI I RI I REZERVIMIT TE TAKIMEVE ON LINE "Prenotmi". Kjo faqe e internetit ofron informacione se si t aplikoni pr t udhtoni n Austri, si vendin tuaj kryesor t destinacionit. Viz pr qndrim afatshkurtr (viza Shengen) Aplikuesit joshqiptar, t cilt synonjn nj qndrim m t shkurtr se 90 dit n Gjermani ose n zonn Shengen, rezervojn takimin e tyre prmes sistemit t rezervimit t takimit. GJINDEMI-PEJE DHE NE PRISHTINE. Termine te lira n . de Kosova dhe Gjermania jan&235; t&235; lidhura ngusht&235; dhe miq&235;sisht mes vete. Secili banor i Kosovs q krkon viz hyrse n Itali pr biznes uhet t paraqitet personalisht pran Sportelit t vizave t Ambasads s Italis n Prishtin n ditn e orn e. Assistance of Finnish nationals in distress abroad. INORMATA PER DOKUMENTA PER APLIKIM NE AMBASADEN ITALIANE PRISHTINE. Shtetasit e Republiks s Kosovs mund t udhtojn pa viza n Shqipri, Turqi, Maqedoni, Mal t Zi, Serbi dhe Ishujt Maldive. 500 international 381. Termine per Ambasaden Italiane is a Travel Agency, located at. Rezervimi i termineve n VFS sht i obligueshm. Ndryshimi i e-mailit nuk sht i mundur. Informata tjera i gjeni ktu FAQ. Mon, 1 Nov 2021 1008 EDT. 00 - 3 Persona EUR 25. Pra, do te jete e mundur te. Shrbimet konsullore ofrohen nga Ambasada Italiane n Prishtin dhe i gjith rrjeti konsullor Italian n prputhje me parimet e barazis, paansis, efikasitetit dhe transparencs. By clicking Accept All Cookies, you agree to the storing of cookies on your device to enhance site navigation, analyze site usage, and assist in our marketing efforts. Pra, do te jete e mundur te. Ambasada Gjermane Tiran. Stefano ANGIONI Tel 389 2 3223502 E-mail difeitalia. Ju lutemi drgoni personalisht krkesn e vizave pran kompanis TLS contact me adres TLS Contact. Vojko Volk, State Secretary for International Affairs at the Office of the Prime Minister, attended, together with President of Kosovo Vjosa Osmani-Sadriuhe, a round table on the future of the Western Balkans, held under the auspices of the Centre for European Future. Visa Fees. Informata konsullore dhe p&235;r viza. Wed, 25 Nov 2020 0313 EST. Ju lutemi vizitoni faqen e internetit t. Aplikimi Per Vize Italiane Ne PrishtineAplikimi Per Vize Italiane Ne Prishtine Skandal Ja Si Shiten Terminet Pr Viza Gjermane Telegrafi. Ju keni ndales t hyrjes n nj ose m shum shtete t Shengenit. Viz per pun ne Britani. Sie knnen hier einen Termin zur Beantragung eines nationalen Visums (Aufenthalte lnger als 90 Tage) bei der deutschen Botschaft in Pristina buchen bzw. Sie knnen hier einen Termin zur Beantragung eines nationalen Visums (Aufenthalte lnger als 90 Tage) bei der deutschen Botschaft in Pristina buchen bzw. Info per viz biznesi File Size 307 kb File Type pdf Download File. Pr t caktuar nj termin ne Qendrn e Aplikimit t vizave ju lutem klikoni ne kete link Pr informata shtese ju lutem kontaktoni ne 0900 111 22, 09 00 - 1600 (E Hn-E Premte). ZYRA E SHTYPIT Znj. Required Documents. Sipas njoftimit nga Ambasada sht thn se linku pr t caktuar termin online pr viza pune do t hapet n orn 1400, mirpo ky link aktualisht sht jasht funksionit. These cookies enable the website to provide enhanced functionality and personalisation. CAKTO NJ TERMIN. Caktim te termineve ne ambasaden Italiane dhe Gjermane si dhe asistim ne pregaditje. Viza pr biznes lejon hyrjen n Itali, si destinacion kryesor, ose n shtete tjera t hapsirs Schengen, pr qllime ekonomike dhe tregtare. Hyni ne llogarine tuaj plotesoni te dhenat e kerkuara personale. Pra, doni t vizitoni. New Visa Information System (VIS) Visa applicants rights in case of rejection due to registration in the Schengen Information System or the National Record of Undesirable. Pas rezervimit n sistem Ju do t merrni nj E-mail automatik me konfirmimin e takimit tuaj. Italy Prsh a muj te bej termin per bashim familiare per Italy. Pra, doni t vizitoni. Deshta me lan nje termin vize turistike italiane ne ambasad te prishtines. Arjeta HALITAJ Tel. honda rancher 420 fuel injector, passionate anal

Ju njoftojme se nga data 1 Shtator 2022, Hungaria prfaqson Republikn e Malts n lidhje me lshimin e vizave Shengen pr qndrim t shkurtr, n Ambasadn e Hungaris n Prishtin. . Ambasada italiane ne prishtine termin per vize

Phone calls will be recorded. . Ambasada italiane ne prishtine termin per vize deeplabv3 pytorch

Tue, 21 Jul 2020 1113 EDT. Obavezno Da biste rezervisali termin, popunite sledei formular u potpunosti, a zatim ga poaljite na sledeu elektronsku grvisasprsmfa. it, per regjistrimin dhe zgjedhjen e Konsullates si dhe rezervimi i vijueshem i takimeve per sherbimet konsullore. Procedura e aplikimit. Fri, 2 Jul 2021 1058 EDT. Ndaj, aplikimet e vizave d&235;rgohen p&235;r tu p&235;rpunuar m&235; tej n&235; zyrat gjermane. Seksioni Konsullor i Ambasad&235;s s&235; SHBA n&235; Prishtin&235; ofron sh&235;rbime p&235;r viza p&235;r ata q&235; k&235;rkojn&235; t&235; hyjn&235; n&235; Shtetet e Bashkuara p&235;r nj&235; periudh&235; t&235; p&235;rkohshme dhe p&235;r ata. Special cases regarding visas for Belgium or Luxembourg. Seksioni Konsullor i Ambasads s SHBA n Prishtin ofron shrbime pr viza pr ata q krkojn t hyjn n Shtetet e Bashkuara pr nj periudh t prkohshme dhe pr ata q dshirojn t marrin nj vendbanim t prhershm n Shtetet e Bashkuara. N shum raste, zyrat gjermane krkojn dokumenta shtes nga aplikuesit, pr t cilat ju do t informoheni nga sektori i vizave. T gjitha terminet konfirmohen me shkrim (e-mail). Personat q kan kt t drejt jan si m posht - bashkshortija q nuk sht ie ndar. Kjo faqe e internetit ofron informacione se si t aplikoni pr t udhtoni n Austri, si vendin tuaj kryesor t destinacionit. Thu, 27 Jan 2022 1023 EST. Jan 26, 2021 Shrbimet konsullore ofrohen nga Ambasada Italiane n Prishtin dhe i gjith rrjeti konsullor Italian n prputhje me parimet e barazis, paansis, efikasitetit dhe transparencs. By clicking Accept All Cookies, you agree to the storing of cookies on your device to enhance site navigation, analyze site usage, and assist in our marketing efforts. Caktim i terminit ne Ambasaden Italiane ne Prishtine , Per keto lloje vizash 1Vize turistike. Ne shfrytzojm cookies. Change of guard at the Liaison Office of Greece in Pristina, 31. P&235;r pyetje shtes&235; n&235; lidhje me aplikimin p&235;r viza Shengen, ju lutemi. N mnyr t ngjashme, VSU e lshuar nga Prfaqsit diplomatike-konsullore. Pr t hyr n Gjermani, shtetasit kosovar kan nevoj pr viz. Sie knnen hier einen Termin zur Beantragung eines nationalen Visums (Aufenthalte lnger als 90 Tage) bei der deutschen Botschaft in Pristina buchen bzw. Pra, doni t vizitoni. Ambasada e Zvicr&235;s n&235; Shqip&235;ri. (12102015) Kosovo citizens should contact the Belgian Embassy in Sofia (Bulgaria) through this address sofia. Si aplikues pr viz, ju duhet t prcaktoni nse i prmbushni t gjitha kriteret e krkuara pr t marr kategorin e vizs pr t ciln po aplikoni. They may be set by us or by third party providers whose services we have added to our pages. Ismail Qemali, Arb&235;ri, Nr. N portalin Viza pr Itali mund t verifikohet lloji i vizs s krkuar. Prmbajtja; Ambasadori Peter ZINGRAF; Ambasadori dhe sektort e veant; Parandalimi i korrupsionit; Zanafillat e Ambasades Gjermane n Tiran; Pushimet pr festat zyrtare 2023; Galeri me fotogtafi nga pushtimi i Ambasads n korrik 1990; Kthehu tek niveli i par i navigimit. CAKTO NJ TERMIN. Zahtev treba da podnesete ne vie od 90 dana pre datuma putovanja ne manje od 15 dana. Sie k&246;nnen hier einen Termin zur Beantragung eines. Required Documents. Pr t caktuar nj termin ne Qendrn e Aplikimit t vizave ju lutem klikoni ne kete link Pr informata shtese ju lutem kontaktoni ne 0900 111 22, 09 00 - 1600 (E Hn-E Premte). Ju lutemi q me rastin e krkess pr termin t shenoni nj e-mail, n t cilin ju vet keni qasje n do koh. local (038) 244. 358 9 1605 5555. GJINDEMI-PEJE DHE NE PRISHTINE. Pra, do te jete e mundur te. Ju lutemi vizitoni faqen e internetit t. N rast se paraqitni krkesn tuaj pr viz n Ambasad. Ju lutemi q me rastin e krkess pr termin t shenoni nj e-mail, n t cilin ju vet keni qasje n do koh. Ju lutemi q me rastin e krkess pr termin t shenoni nj e-mail, n t cilin ju vet keni qasje n do koh. Tranzit Airport transit. Mi piace 2240. Ambasada gjermane sht prgjegjse per aplikimin tuaj nse ju jetoni ne Kosov dhe shteti gjerman sht destinacioni juaj kryesor. Pra, do t jet e mundur t caktohen termine vetm n portalin e ri dhe data e par e lir pr termin do t jet midis 5 dhe 19 korrikut (n varsi t shrbimit q krkohet). We will resume routine visa services as soon as possible but are unable to provide a specific date at this time. Pr t caktuar nj termin ne Qendrn e Aplikimit t vizave ju lutem klikoni ne kete link Pr informata shtese ju lutem kontaktoni ne 0900 111 22, 09 00 - 1600 (E Hn-E Premte). 2,236 likes &183; 1 talking about this. Praktika dhe sistemi i krkesave pr lshimin e vizave Shengen per qndrim t shkurtr jan t njjta me praktikn dhe sistemin e atyre te Hungaris. Please plan ahead and make an appointment request well in advance, especially for summer and other holiday seasons. Aug 18, 2020 Viza pr pun me kontrat i lejon hyrjen n Itali pr nj koh t kufizuar ose t pakufizuar personit q ka Autorizim (Nulla Osta) e lshuar nga Sporteli Unik pr Imigrim. Terminet n POL (Prenota On Line), tashm t rezervuara dhe konfirmuara ose pr tu konfirmuar nga prdoruesit n portalin e lartprmendur, megjithat do t mbahen t vlefshme dhe t shfrytzueshme. Ambasada e Finlands n Prishtin pranon nj numr shum t kufizuar aplikantsh pr viza Shengen dhe at vetm me termin paraprak. Mon, 1 Nov 2021 1008 EDT. Aufnahme einer. Aplikacioni mund. Bejm te gjitha llojet e terminave per Ambasaden Italiane, Gjermane, Hungareze, Finlandeze Termine per Ambasaden Italiane. New Visa Information System (VIS) Visa applicants rights in case of rejection due to registration in the Schengen Information System or the National Record of Undesirable. se nga sot bejm termina dhe ne ambasaden HUNGAREZE ne Prishtine per viza turistike. ZYRA E ATASHEUT USHTARAK Kol. 383 (0) 38 244925 - 107 E-mail arjeta. 22 dhj 2022. . be, for the following cases visa for marriage or cohabitation. Aug 15, 2020 Viza pr familjar t shtetasit t BE-s lejon hyrjen n Itali t personit q sipas dekretit ligjor 302007 sht antar i familjes s nj qytetari t BE-s q banon n Itali. Duke nisur qe nga 14 Qershori i ardhshem, do te jete online nje portal i ri, PrenotMi, i arritshem ne adresen httpsprenotami. P&235;r t&235; udh&235;tuar n&235; Austri, shtetasve t&235; Republik&235;s s&235; Kosov&235;s u nevojiten viz&235; valide. Adresa Rr. Please plan ahead and make an appointment request well in advance, especially for summer and other holiday seasons. Info per viz biznesi File Size 307 kb File Type pdf Download File. Pra, doni t vizitoni. medical cases. Arbeitsaufnahme gem 26 Abs. ITA ITALIAN TRADE AGENCY ICE - AGJENCIA PR. N&235; nj&235; komunikat&235; t&235; saj p&235;r media, Ambasada Italiane n&235; Prishtin&235; ka shprehur shqet&235;simin lidhur me numrin n&235; rritje t&235; keqp&235;rdorimeve nga ana e personave t&235; panjohur p&235;r. Seksioni Konsullor i Ambasads s SHBA n Prishtin ofron shrbime pr viza pr ata q krkojn t hyjn n Shtetet e Bashkuara pr nj periudh t prkohshme dhe pr ata q dshirojn t marrin nj vendbanim t prhershm n Shtetet e Bashkuara. Deshta me lan nje termin vize turistike italiane ne ambasad te prishtines. Bejm te gjitha llojet e terminave per Ambasaden Italiane, Gjermane, Hungareze, Finlandeze. Nese jeni grup qe aplikoni per vize se bashku, atehere mbushni te dhenat edhe te personave te tjere qe ju bashkangjiten per aplikim. Dokumentacioni P&235;r Vizat e Student&235;ve. 2,236 likes 1 talking about this. Sports Sport Official visit Vizit zyrtare Medical reasons Arsye shndetsore Study Studime Transit. Aplikimet duhet t&235; dor&235;zohen deri m&235; 07. Pr t caktuar nj termin ne Qendrn e Aplikimit t vizave ju lutem klikoni ne kete link Pr informata shtese ju lutem kontaktoni ne 0900 111 22, 09 00 - 1600 (E Hn-E Premte). They may be set by us or by third party providers whose services we have added to our pages. se nga sot bejm termina dhe ne ambasaden HUNGAREZE ne Prishtine per viza turistike. it Pr informata p hyrje dhe qndrimi n Itali, vizitoni faqen e MPJBN. Ju duhet t&235; siguroni dokumentet e m&235;poshtme n&235; mb&235;shtetje t&235; aplikimit tuaj p&235;r viz&235; Faqen e konfirmimit t&235; DS-160. Viza Jo-emigruese. Koha e procesimit t&235; aplikacionit. Stefano ANGIONI Tel 389 2 3223502 E-mail difeitalia. Viza Jo-emigruese. Pr t udhtuar n vende tjera, shtetasve kosovar iu lshohet viza n Ambasadat e ktyre vendeve ose n Ambasadat prgjegjse pr lshimin e vizave prkatse. Viz Shengen - 6 muaj Viza pr shkollimkualifikimKartoni i kaltr i BE-sStudime n Gjermani - 3 muaj Viza me qllim fillimin e punsimit sipas Rregulls pr Ballkanin Perndimor - m shum se nj vit Viz pr bashkim familjar - 10 muaj Viz me qllim punsimin sezonal pr student - 5 muaj. Wed, 25 Nov 2020 0313 EST. Ne jua drgojm konfirmimin e terminit n adresn q e keni shnuar gjat krkess pr termin. . good porn for free