Qaj per me mbet shtatzan - Pershendetje nena nese muni me nda pak koh mem ndihmu tetnoj qe dy vite per shtatzani po spo jes kom bo kontrolla me kan dal mir vetem vitamina d me ka dal e ulet jom tu perdor kokrra.

 
N&235;se jeni t&235; interesuar se si t&235; mbeteni shtatz&235;n&235; me lutje dhe n&235; p&235;rgjith&235;si, n&235;se kjo &235;sht&235; e mundur, at&235;her&235; duhet ta dini. . Qaj per me mbet shtatzan

(7 vite m par). ju nevojiten 4. Pas sa muajve q ekeni perdor klomifen jeni mbet shtatzan. Se nese nuk mbetesh shtatzanee d. Te faleminderoj shume per pergjigjet me ke ndihmu shume. Orjeta,te njejten gje si ti jam ka e perjetoj edhe un edhe un jam ka mundohem me mbet shtatzan,kam shum urinim te shpesht therrje te barkut si dhe dhembje te lukthit ne mengjes, po me duhet patjeter me hanger diqka deri ne drek,tash edhe un kam ket marak po se di a te qojn kto gjana ne shtatzani a po ne e kem vetem nga kompleksi,te peshendes. Nj tjetr mundsi sht t. Buna dhe fitore duhet mu mbrojt edhe kur flet ne skype hahahahaha. Eda, ti mundesh me mbet shtatzan e ndoshta edhe je shtatzan. Kjo faqe eshte hapur qe t&39;i ndihmojme nenat e reja si dhe ato qe do te behen. Nese don ta jap nr e saj. Kto kshilla jan Komunikoni mir me partnerin rreth vendimit pr t mbet shtatzn Bni seks rregullisht dhe me pasion Bni seks nj her n dit afr kohs s menstruacioneve Bni nj stil t shndetshm t jetess dhe konsumoni ushqime t shndetshme. Pershendetje nena kam 3 vite qe tentoj me mbet shtatzan kam be shume kontrolla te gjith me thon mire por fatkeqsisht shtatzania nuk po ndodh po du me i shiku kanalet. Une e kom bo hsg ne shkup edhe ate muj kom mbet shtatzan, tubat i kom pas te kalueshem por mduket qe me kan ndimu se ka qene mbas 6-7 muj qe kom provu per shtatzani e plqyen (1) komuniteti. A do mund te mbes shtatzane ndonjehere Pershendetje nga Shkodra Ka 2 vite e gjyse qe jam martu, dhe 2 vite qe perpiqem te mbes shtatzane. Por deshti zoti tash jam gati ne javen e 39. Une per vete skam kuptuar gje kur kam ngelur shtatzan deri ne javen e 7 pastaj filluan mundimet . Tani jam gati ne javen e 30 te shtatzanise . per mua do te jet shkaterrim nws ndodh e kundertaa uffff Nita (6 vite m par) Erta ndoshta se kemi njsoj rezultatin sepse mua nuk m tha q ruju mos me mbet shtatzan n fakt m tha jetoj jeten njesoj provo edhe pr shtatzani. Ka shum thashetheme (fjal grash) rreth pozits pr t mbet. mendoj nuk. Le t&235; shohim ciklin pjellor t&235; nj&235; gruaje mesatare. Vet&235;m n&235; shtatz&235;nit&235; me binjak&235; ku t&235; dy foshnjat jan&235; n&235; pozicion. pershendetje o nanushe a jeni zgju a keni pushu ,(sot shummmmm jom e merzitur e veq po qaj sot do shkoj ne intervju per pun qe kam apliku me kan thir e shummm jam me merzitur prom ton naten kom mendu qyshe e kam mendu martesen qe kur vi ktu e martohem ta kemi jeten e mir si do me dali viza e do jemi gjithmon ae bashku si do fillojm jeten e bebin e do knaqemi ,(por joo planet nuk shkuan. E qaj rritjen e fmijve. &199;aji m&235; i. mua krejt me thon djal e vjehrra me thot vajz ke me lind ehehe po per mu me rendesi i shendosh. Se nese nuk mbetesh shtatzanee d. Te uroj sukses. Nese dyshon qe nuk je shtatzan dhe te jane vonuar menstruacionet atehere ky eshte crregullim dhe kerkohet nga ti qe te vizitosh gjinekologun(gen) e te shohesh per cfar arsye jane vonuar dhe pse ka ndodhe crregullimi. qe 10 muj jam e martiar por per shkak se jam 37 vjecare me zemer e me shpirt mundohem me ngel shtatzane. E dashur, e hapurnj&235; artiste e v&235;rtet &203;sht&235; kjo Igballe Qena e cila me shum&235; dashuri rr&235;fen p&235;r Tribun&235;n fillimet e saj n&235; aktrim, paragjykimet, dashurin&235; e jet&235;s me t&235; madhin Muharrem Qena, t&235; mirat dhe t&235; k&235;qijat q&235;. Kalcium Ekspertt e t ushqyerit rekomandojn q grat q krkojn t mbeten shtatzn duhet t konsumojn rreth 1. dit rregullisht dit e nat fal zotit majspari e qajit virak sot pres nje djal. A mbroheni edhe ju ne menyr natyrale a mundet me ndodh shtatzania nese mbrohesh ne menyr natyrale se njeher nuk po du me mbet shtatzan ju lutna pergjigjuni flm shum nga ju. E dashur un kam ber vetem histeroskopi per te par tubat a jan te hapur a jo dhe ndjen vetem pak dhimbje si te ciklit. Tung per te gjitha Asja ti ke me mbet shtatezan me emer te Allahut , sepse jo rasisht thojn qe Zoti ka femije per krejt neve. veq paramendoni thmija juve(15. May 12, 2015 at 802 am. Lexo 7 kshilla si t mbeteni shtatzn, kshilla t aprovuara nga ekspert. Sidoqoft, ekspertt bjn t ditur se ekziston nj numr se sa her duhet t bni seks me partnerin pr t mbetur shtatzn, transmeton Telegrafi. Ne te njejten nate me ka pare edhe kunata ime se kam lind djale dhe linda djale. Per derisa thuhet eshte sherim per cdo semundjee. personalisht kam mbet shtatzan sponatanisht edh ekur e kam llogarit me vjet edhe sipas kalendarit me dy metodat me ka dal djal e djal kam bo sa eshte rastesi se di po edhe mamit ja kam. dua te them ne rradhe te pare mundohu te pergatitesh mire psiqikisht. Me ndihm&235;n e ila&231;eve, mund&235;sohet rritja e numrit t&235; spermatozoideve apo l&235;vizjes s&235; sperm&235;s t&235; kandidatit p&235;r baba. 000 mg n dit, sepse kur mbeteni shtatzn fmija juaj n rritje do t ket nevoj pr kalcium. M&235; dat&235; 14, apo t&235; kat&235;rmb&235;dhjet&235;n dit&235; (prej dat&235;s q&235; ka nis gjakderdhja), vezorja e l&235;shon vez&235;n p&235;rjashta, d. Pershendetje nena shpresoj qe jeni mir ju dhe femijet tuaj , deshta me ju pyet se a ka nena qe jan me vezore policistike dhe kan mbet shtatzan , qka keni perdor se kan fillu mem humb shpresat qe mbes me shum se 1 vit jam me terapi stimuluese dhe kontrolla rregullisht per me percjell ovulimin dhe dy her inseminim por nuk kam mbet asnjeher deri tani ju faleminderit kush gjen koh te me pergjigjet. N prgjithsi, ecja sht shum e mir gjat shtatzanis sepse redukton mundsin pr tu mpiksur gjaku dhe ju mban n form. Vite Martes,me ket aj Natyral,ngjarje e vertet . te uroj me nje bebush sa me shpejt. Si mendoni ju pse po ndodh kjo gje dhe a ndikon ne mos mbetjen shtatzan se kam ko qe po tentoj dhe spo mbes dot. N kt mnyr nj grua gjen vitaminn m t prshtatshme pr t dhe e vazhdon dhe gjat periudhs s shtatzanis. Mfal deshta me ju pyt menstruacionet i kom pas me 11shkurt dhe i kom perfundu me 18shkurt burrin nuk e kam ne kosov pasi ka ardh vetem per nje jave prej dates 20shkurt deri ne daten27shkurt ka qendru ne kosov kam pasur marredhenie ende pa ardh koha e menstruacioneve kam bere nje test shtatzenie me ka dal nje vi shum e kuqe ndersa tjetra vetem pak sa dallohet por eshte vij e bardh a kaa shans. Nse keni qen duke prdorur pilula kundr shtatzn qe nj koh t gjat, sht mir t filloni ti. Per vete e kam kanalin me youtube dhe bash ne ate kohe kur kam mbet shtatezen jam mar me burrin e vnojshum nje der te gjamit para deres se hymjes per ndriqim gjat veres edhe me lula, bashqe se ndihmon me hek energjine negative e te mbushet trupi me minerale me punu me dhe. mendoj nuk. Nj tjetr mundsi sht t. para 3 mujve kesh te mjek tjeyer sj mbasi mi beni gjith analizat tha qe kam bakterje dhe me dha barna dhe se mbas barnave mundem me. Skemi pasur deshire te kemi femije me perpara po tashi kemi. Mirmbrema nena doja te pyesja nenat qe kan deshtuar me ivf e par a kan pas sukses per shtatzani natyrale sot mesova rezultatin negativ sh keq po ndihem shum e demoralizuar thexoj para dy mujsh kam ber laparoskopi n gjermani m kan hap tubat po prap klinika m sygjeroj ivf pasi qe 7 vjet spo mundem me mbet shtatzan. Si mbeti Shoqja ime Shtatzan mbas 12. Kjo gjendje &235;sht&235; e lidhur me nivelin e lart&235; t&235;. por mbasi perdora barnat u rregullua per pak koh. Vitamina B6 Hulumtimet sugjerojn se grat q konsumonin t paktn 10 mg vitamin B6 para se t ishin. Perhsendetje Ana sa per qajn virak sedi skam perdor kurr Sa per cikel edhe une pa mbet shtatzan 32 dit ekam pas Para dy vjete ekam pas 36 dit problem sasht kan kam 4 vajza nuk me ka ndiku per me mbet shtatzan gjithqka asht kan ne rregu edhe qe ekam pas 36 dit te pershendes uroj veq te mira per ty. Me date 1dhjetor duhet tme vinin periodat por data eshte 17 dhe akoma skan ardh. Nj tjetr mundsi sht t. 1 - 4 vje bebaime A sht i sigurt qndrimi n kmb gjat dits, gjat shtatzanis sht n rregull, por do t bhet m vshtir gjat progresit t shtatzanis. Pr t mbetur shtatzn, sht e domosdoshme t ndiqni nj diet. Nj gj q mund t ju ndihmoj gjat qndrimit n kmb pr. Kjo parandalon shtatzanin kur futet deri n pes (5) dit pas marrdhnies intime t pambrojtur dhe vazhdon t ju mbroj deri n 100 ndaj shtatzanis pr 12 vite. Kjo kryesisht ndodh n&235;p&235;rmjet marr&235;dh&235;nies seksuale me nj&235; burr&235;. Faleminderit nese mkallxoni . Nese ndonje nen ka ndonje keshille rreth mbetjes shtatzane ju kisha falenderu shume qe 4 muaj po provoj per shtatzani Mem tregu naj gja oj nana nga pervoja juaj prsh cilat gjera ndikojn per mir e cilat gjera t pengojn me mbet. Shenja t tjera mund t jen edhe ndjeshmria ndaj aromave, t prziera, vshtirsi n tretje etj. Po diqysh spo bona rehat tu mendu se lexova me do komente qe kishe osht ma veshtir me mbet shtatzan kur e ki mitren ashtu. Ju mund t&235; ngelni shtatz&235;n&235; n&235;se nj&235; spermatozoid fekondon vez&235;z&235;n. Armina ,nese don me largu pesh fillo reduktoj brumrat embelsirat ,pi uje sa ma shume dhe nese ki mundesi shko bej fitness ose bej ushtrime ne shtepi. Une kom mbet shtatzan duke u rujt, tash jom 9 jave e djali i ka 23 muaj (8 muaj m par) Une kam nje vajz 2 vjeq por tash jam shtatzan 5 muaj kom met tu rujt se kemi pas plan mebo niher se qika evogel po qamebo zoti deshi. kam pasur nje mardhenje te pambrojtur te nesermen e kam oerdorur nje pilul 72 orshe pas 5 dite mka ardhur cikli deshta te di a mundet me mbet shtatzan apo jo falemknderit liza123 (11 vite m par) Edhe une jam ne pritje. Mjalta une jam paciente e teuta hadrit dhe jam shume e kenaqur me te qe 11 vite. Mundesh me I perdor edhe nese e din sakt kohen kur ovulon me i pi 5 dit mbas ovuluimit per 7 dit ndihmon me I rrit shanset per ngjizje. Pershendetje nena nese muni me nda pak koh mem ndihmu tetnoj qe dy vite per shtatzani po spo jes kom bo kontrolla me kan dal mir vetem vitamina d me ka dal e ulet jom tu perdor kokrra. Kto kshilla jan Komunikoni mir me partnerin rreth vendimit pr t mbet shtatzn Bni seks rregullisht dhe me pasion Bni seks nj her n dit afr kohs s menstruacioneve Bni nj stil t shndetshm t jetess dhe konsumoni ushqime t shndetshme. E dashur mua me ka ardhur vertet sh keq per ty. Ju mund t&235; ngelni shtatz&235;n&235; n&235;se nj&235; spermatozoid fekondon vez&235;z&235;n. P&235;r grat m&235; t&235; moshuara se 35 vjet, disa mjek&235; rekomandojn&235; q&235; t&235; konsultoheni me mjekun pas gjasht&235; muajve q&235; provoni t&235; mbetesh shtatzene. pershendetje,, jam 20 vjet , ciklin e fundit e kam pas me 30 dhjetor tash jem 15 shkurt e ende smka ardhur,me te dashurin tim me 10. Nj gj q mund t ju ndihmoj gjat qndrimit n kmb pr. Liza me fal qe po te pyes,po qesa kohe tenton per me mbet shtatzan. Olisa duke me livdu dr. test dhe kam dyshime se mos kam mbet shtatzan ju lutem me tregoni. Lola mir jam flm , aty se din askush se fatit si dihet nese ke durim me prit e jeni te rinj ende ateher provo njeher natyral qysh ta don zemra aty vendosni ju per vete , por per te mbet shtatzan mjafton edhe nje kanal i hapur e i kalueshem vetem se me qen vezafolikuli ne anen e njejt te vezores me at kanalin e hapur e ashtu e kupton vetem kur e percjell ovulimin te mjeku me ultraza , suksese. Ti e dashur veq 2 muaj ki qe tenton per shtatzani, prit deri ne 6 muaj. eshte nje metod vitet e gruas dhe burrit per caktim te gjinis se foshnjes dhe kalendari kinez por ne internet jan dy e duhesh te saktin, gjithashtu ka disa fjal popullore si me percaktu gjinin me u ngjesh etj. 31 Tetor, 2020 Jeni mat mir Pergjigju Elvira Koci 26 Dhjetor, 2020 Kam 5 dit munges diten e periodave si mund ta kuptoj qe jam shtatezen Pergjigju Pranvera Marku 10 Korrik, 2022 Jeni me te miret Pergjigju Pr t ln nj koment ju duhet t jeni regjistruar Identifikohu. Nese dyshon qe nuk je shtatzan dhe te jane vonuar menstruacionet atehere ky eshte crregullim dhe kerkohet nga ti qe te vizitosh gjinekologun(gen) e te shohesh per cfar arsye jane vonuar dhe pse ka ndodhe crregullimi. P&235;r grat m&235; t&235; moshuara se 35 vjet, disa mjek&235; rekomandojn&235; q&235; t&235; konsultoheni me mjekun pas gjasht&235; muajve q&235; provoni t&235; mbetesh shtatzene. Pershendetje nena te dashura. Disa gra ngelin shtatz&235;n&235; shum&235; shpejt; t&235; tjera duhet t&235; p&235;rpiqen p&235;r nj&235; koh&235; t&235; gjat&235;. Pershendetje nena mjeku me tha tu ka rrit folikuli vetem ne anen e djatht 17mm a mundem me mbet shtatzan me ket madhsi. 000 mg n dit, sepse kur mbeteni shtatzn fmija juaj n rritje do t ket nevoj pr kalcium. Me te dhenat mbi analizat qe te dhashe a kam shance per shtatzani, si mendon. Faleminderit shum , por edhe shkaku tjeter eshte qe une abortin e par kam qene 3 muaj e dy jave afersisht , dhe i dyti 4 jave , dhe kam frik aq shum sa qe nuk di qfar te beje e te. Ju lutem me thoni dicka sepse kam shume frike. qe 10 muj jam e martiar por per shkak se jam 37 vjecare me zemer e me shpirt mundohem me ngel shtatzane. Nese pim qaj te gjelbert a sjell rrezik per mos me mbet shtatzan Se po du me pi per me ra ma zajft po kom lexu qe esht rrezik se smunesh tani meba fmi po deshta mju vet juve ma sigurt nashti e dini ma mir. Dhe n&235;se doni ti mbani gj&235;rat pikante, kemi lajme t&235; mira. Lini nje Koment. T mbetesh shtatzn me t vrtet sht nj gj e leht. Nj gj q mund t ju ndihmoj gjat qndrimit n kmb pr. Eda, ti mundesh me mbet shtatzan e ndoshta edhe je shtatzan. Me date 1dhjetor duhet tme vinin periodat por data eshte 17 dhe akoma skan ardh. Po diqysh spo bona rehat tu mendu se lexova me do komente qe kishe osht ma veshtir me mbet shtatzan kur e ki mitren ashtu. Shanset p&235;r t&235; mbetur shtatz&235;n&235;. kam ngel shtatzan pas 1 viti kshu ska lidhje se ngel shtatzane direkt pas ktyre. Me date 10 bera test tjeter urine ne laboratorio doli prap negativ. Po oj Nana pse eshte ai jasht nuk do te thot kurgjo se ai mundet me ardh shpesh dhe qika frigohet me mbet shtatzan pa ju bo viza Adli Ilda (7 vite m par) Hahaha sa pyetje qesharake. Ne tetor te 2019 mu shpif nji cist ne vezore dhe me desh te pija profertile female. nese ti merzitesh dhe e mban mendjen gjate gjithe kohes aty nuk eshte mire per ty. Pershendetje Nena si jeni uroj te jeni mire ju dhe familja juaj kam ne pytje nese keni pas ju rast spo ndonje i familjes jam shtatzan ne javen e 8 ishalla esht mire e me gezon zoti me nje femij te shendetshem i kam 3 vajza dhe jam shum e lumtur qe mi ka fal zoti po kam deshir ta kem edhe nje djal si krejt nenat qe dojne ka dy gjinit jom kan te nje doktorr ne skenderaj ma kan preferu me rrotllu. Egzona Krasniqi (7 vite m par) Mjalta per momentin mire se prej we kom mbet shtatzan me problems dhimbje gjakderdhje,ushqimet vetem prej mujti3e gjyse kom fillu me hanger,une jam ne javen 24gati. Nese pim qaj te gjelbert a sjell rrezik per mos me mbet shtatzan Se po du me pi per me ra ma zajft po kom lexu qe esht rrezik se smunesh tani meba fmi po deshta mju vet juve ma sigurt nashti e dini ma mir. Po diqysh spo bona rehat tu mendu se lexova me do komente qe kishe osht ma veshtir me mbet shtatzan kur e ki mitren ashtu. Gjithashtu qe 3 dit kom fillu me pi uje me ufell te molles (organike) kish shume benifite te. Pershendetje per te gjitha nenat. PerShendetje nena shpresoj qe jeni mir , off bre nena prap mu qregullu cikli sa u gezova disa muaj qe me erdhi me rregull ket muaj sme erdhi shpresova qe kam mbet shtatzan por jo tash po perdori duphaston tableta per me me ardh cikli spo di as qka me bo se shum siklet kshtu dhe po me mundojn kur spo me vjen cikli po fryhem nga barku , gjoksi , puqra ne fytyr. Mund t&235; jen&235; t&235; lehta ose t&235;. Webfaqe e cila prmban informata t nj natyre t prgjithshme dhe sht e dedikuar vetm pr nevoja edukative dedikuar shndetit t nns dhe fmijs. te uroj me nje bebush sa me shpejt. sht n rregull, por do t bhet m vshtir gjat progresit t shtatzanis. &203;sht&235; at&235;her&235; kur nivelet hormonale jan&235; m&235; t&235; ul&235;ta, nivele q&235;. Prshendetje zonja, pe shof qe para 9 vite u bo ky postim po hyra te kerkoj pikirisht per ket tem ne net sot isha te nje grua e provoa dhe un se shum familjar kan mbet 7zane nga kjo me ndimen e Zotit pas 13 vite nga dhimbja e lukthit se as mjeket skan mundur mem ndimu un sot po ndina teper mir tjeter njeri po jom shku edhe per 7 zane ju prshendes. Eda, ti mundesh me mbet shtatzan e ndoshta edhe je shtatzan. Nje vajz jo niher jo mas veres kysmet du me met shtatzan e kur du me mbet shtatzan te lajmrona mos em harro hahahahha Eda Shehu (8 vite m par) Arta V ,mos pritofsh me kalulo per nje shoqen time tenton per djal,menstracionet e fundit i kishte me 27 mars, cikli i zgjat 28 dit. Deshta te pyes rreth trashesise se Endometriumit te mitres, un edhe ne transferin e pare kam perdor Progynova, javen e pare 3x1, tani mbas nje jave 3x2 dhe mbasi bera transferin 3x3 por. Pershendetje jam 26 vjec. February 25, 2023 - Shifrat e &231;mendura Sa kushton nj&235; reklam&235; n&235; Big Brother VIP February 25, 2023 - INJEKTIMI I GUXIMIT P&203;R TU VET&203;SHPALLUR. Jam ne javen e 20-te,ne javen e 15 mjekja mka then qe tu ka kthy mbar tash. Pra, edhe nse ovuloni disa dit m von, nse sperma sht ende e gjall dhe mir dhe deprton n vez, mund t shkaktoj shtatzni. Pershendetje nena shpresoj qe jeni mir ju dhe femijet tuaj , deshta me ju pyet se a ka nena qe jan me vezore policistike dhe kan mbet shtatzan , qka keni perdor se kan fillu mem humb shpresat qe mbes me shum se 1 vit jam me terapi stimuluese dhe kontrolla rregullisht per me percjell ovulimin dhe dy her inseminim por nuk kam mbet asnjeher deri tani ju faleminderit kush gjen koh te me pergjigjet. Edhe ktu e kam pas bo pytjet sa here dhe vendosa me provu per te treten here. test dhe kam dyshime se mos kam mbet shtatzan ju lutem me tregoni. Gili Posts 967 Joined Thu May 12, 2005 817 pm. Kam tentuar me mbet shtatzan por kan kalu 10 muaj. Mund t&235; jen&235; t&235; lehta ose t&235;. Emma ishalla ke mbet e dashur nuk edi ake mbet me heret shtatzan apo ake pas abort vetem te uroj nga zemra tkesh mbet e dashur Nesa Musliu (4 vite m par) Emma sa e mbaj mend ke bo Hsg , foton spo e shof se e ki privat uroj tjesh e dashur e tgzon i madhi zot sic mka gzu mue pas hsg. Pr grat m t moshuara se 35 vjet, disa mjek rekomandojn q t konsultoheni me mjekun pas gjasht muajve q provoni t mbetesh shtatzene. Termi i ri q sht n prdorim. Kontrollin me ekografi pr t rivlersuar gjendjen e vezoreve, rekomandohet pas mbarimit t ciklit t tret t estro-progestativve, pra pas tre muajve. E qaj rritjen e fmijve. Ju mund t ngelni shtatzn nse nj spermatozoid fekondon vezzn. Nese don qe fmija jot mi IK shtatzanis t&x27;hershme duhesh mi fol me ja kallzu pasojat qe mundet mi pas nese mbet shtatzan e re edhe me bind per qato qe ja kallzon e jo masi qe t&x27;ndodh mi bo presion me abortu. te uroj me nje bebush sa me shpejt. Reklama Sidoqoft, gjithmon sht e mundur kur i dim hapat dhe prpiqemi vazhdimisht, transmeton Telegrafi. It indicates. Bj kontroll para se te mbeteni shtatzene. Olisa duke me livdu dr. Nj gj q mund t ju ndihmoj gjat qndrimit n kmb pr. Edhe cistin ma hoqi edhe shtatzan ngela per nji muaj. dit rregullisht dit e nat fal zotit majspari e qajit virak sot pres nje djal. Dmth mos u brengos. Mund t zgjas 1 vit pr t ngelur shtatzn. Nese don qe fmija jot mi IK shtatzanis t&x27;hershme duhesh mi fol me ja kallzu pasojat qe mundet mi pas nese mbet shtatzan e re edhe me bind per qato qe ja kallzon e jo masi qe t&x27;ndodh mi bo presion me abortu. sht n rregull, por do t bhet m vshtir gjat progresit t shtatzanis. Pershendetje nena shpresoj qe jeni mir , a e keni perdor ket qaj un kam fillu sot me pi lexova qe eshte i mir per ovulim por shumica po e perdorshin para lindjes per me u hap spo di a me bon mir mu qe jam me vezore policistike me perdor apo ka edhe ndonje lloj qaji tjeter qe perdoret qe te ndihmon ne ovulim per me mbet shtatzan , ju Faleminderit kush gjen koh te me pergjigjet. E kam djalin gati 3 vjet dhe tash jam prap shtatzan. Ju mund t&235; ngelni shtatz&235;n&235; n&235;se nj&235; spermatozoid fekondon vez&235;z&235;n. Temperatura bazale. per mendimin tim, eshte i mir, eshte nje mjek i zoti edhe shume shume i qete sa qe kur shkojm me burrin nganjeher burrit i shkoj ne nerva sa pytjet ja baj e ati as nuk i ndrron mimika e ftyres me than se po i shkoj nerva me pytje, mundohet me te jep shume keshilla, edhe. Shikoni kto kshilla kryesore. Nese dyshon qe ke mbet shtatzan mund ta besh nje test. Olisa duke me livdu dr. Ja di&231;ka q&235; duhe t&235; dini q&235; n&235; fillim Nuk. Une e kom bo hsg ne shkup edhe ate muj kom mbet shtatzan, tubat i kom pas te kalueshem por mduket qe me kan ndimu se ka qene mbas 6-7 muj qe kom provu per shtatzani e plqyen (1) komuniteti. Besa Lara (11 vite m par). E dashur un kam ber vetem histeroskopi per te par tubat a jan te hapur a jo dhe ndjen vetem pak dhimbje si te ciklit. dit rregullisht dit e nat fal zotit majspari e qajit virak sot pres nje djal. &199;aji m&235; i. PerShendetje nena shpresoj qe jeni mir , off bre nena prap mu qregullu cikli sa u gezova disa muaj qe me erdhi me rregull ket muaj sme erdhi shpresova qe kam mbet shtatzan por jo tash po perdori duphaston tableta per me me ardh cikli spo di as qka me bo se shum siklet kshtu dhe po me mundojn kur spo me vjen cikli po fryhem nga barku , gjoksi , puqra ne fytyr. Me ndihm&235;n e ila&231;eve, mund&235;sohet rritja e numrit t&235; spermatozoideve apo l&235;vizjes s&235; sperm&235;s t&235; kandidatit p&235;r baba. Pasi kaloi nje vit dhe nuk po mbetsha shtatzane, vendosem te shkojme te spitali privat Hygeia ne Tiraneme besim te madh dhe me shpresen se shpejt do kisha femije. te falenderoj shime e dashur. Se nese nuk mbetesh shtatzanee d. Pershendetje jam ne nje situat te sikletshme me ndihmon pak me keshilla apo qka do qoft. Vite Martes,me ket aj Natyral,ngjarje e vertet . jam e gatshme per shtatezani por sido qe te jete edhe nese ngel keto muaj shpresoj qe te me shkoj mbare si mua si juve sepse po qe eshte tmerr psiqike dhe shpirterisht ,me kan pastruar me infuzione te. Nj femr q dshiron t tentoj pr t pasur nj fmij duhet t filloj t monitoroj ciklin e saj menstrual duke rregjistruar sa dit vjen . newsletter kane nje potencial me qene bajat (per mu) po jo te Renato Civili se pari jane aq edukative dhe te kohesprej nje profesionisti sa qe nuk ja. Sidoqoft, ekspertt bjn t ditur se ekziston nj numr se sa her duhet t bni seks me partnerin pr t mbetur shtatzn, transmeton Telegrafi. E qaj rritjen e fmijve t mi Java Muaji 12 19 Komente 77. Ka shum thashetheme (fjal grash) rreth pozits pr t mbet. 000 mg n dit, sepse kur mbeteni shtatzn fmija juaj n rritje do t ket nevoj pr kalcium. Nse dshiron kontracepsion emergjent dhe kontroll shtatzanie me afat t gjat, mund t konsiderosh edhe opsionin copper IUD. Ai zgjat 28 dit&235;, duke filluar nga dita e par&235; e menstruacioneve. Duhesh me kthy ne gjendje normale para se me mbet shtatzen, un uroj te mbetesh shtatzene sa me shpejt. Alsosht gjithashtu e rrezikshme pr. Rekomandohet q grat q po tentojn pr nj shtatzani t fillojn t marrin nj vitamin shtatzanie prpara se t ngelin shtatzn. Ne te njejten nate me ka pare edhe kunata ime se kam lind djale dhe linda djale. Teuta edhe une i kam pas dy aborte qe sme jane zhvillu. Krejt kjo si rrezultat i pilulave,tani e pata harru me pi 2-3 net o zot shum me vike fshtir me ta,i pata nderpre. 28 dit. Shkendi une kam predor po nuk kan qen kesi nuk me kujtohet saksisht emri tyne,po e di se per nje koh shum te shkurt kam fillue shtu pesh,ciklin 1-2 dit e kisha,burrin sun e shisha me sy se le ma me pas mardhanje teper u bojsha nervoz. cilen analize duhet me ba per me dite pse me therr zorra e trash dhe. Jam ne amerik edhe nuk kam siguracion qe te bej nje kontroll jam e martuar kem provu me burrin kete her per nje shtatzeni po ketyre testev si besoj aspak qka te bej me eshte vonuar cikli 6 dit edhe un kshtu normal te rregullta i kam 7 dit. Kjo sht normale. paheal rule 34, costco yelp

Vitet nuk e kan&235; ndryshuar aspak. . Qaj per me mbet shtatzan

Post by Gili Tue Aug 09, 2005 456 am. . Qaj per me mbet shtatzan craigslist dubuque iowa cars

20 oct 2009. kam pasur nje mardhenje te pambrojtur te nesermen e kam oerdorur nje pilul 72 orshe pas 5 dite mka ardhur cikli deshta te di a mundet me mbet shtatzan apo jo falemknderit liza123 (11 vite m par) Edhe une jam ne pritje. Edhe me siguri gjitha bashk kane ndiku edhe kam mbet shtatzan. Pershendetje xona. Peshendetje nene kam shkruar edhe para dy dite per dyshimin per shtatzani faleminderit per fjalt e juaja sot bra nje test mu dul pozitiv isha te mjeku tha po shihet shume pak po sipas testit je shtatzan. Ai zgjat 28 dit&235;, duke filluar nga dita e par&235; e menstruacioneve. Trajtimi me estro-progestativ pr t trajtuar mikrokistet, duhet t vazhdoj nga tre deri n gjasht muaj, dhe pas ksaj periudhe cikli menstrual do t vazhdoj normal. 31 Tetor, 2020 Jeni mat mir Pergjigju Elvira Koci 26 Dhjetor, 2020 Kam 5 dit munges diten e periodave si mund ta kuptoj qe jam shtatezen Pergjigju Pranvera Marku 10 Korrik, 2022 Jeni me te miret Pergjigju Pr t ln nj koment ju duhet t jeni regjistruar Identifikohu. Termi i ri q sht n prdorim. Ja s i t&235; kuptojm&235; shenjat e shtatzanis&235; Ngjitja e embrionit n&235; mit&235;r ndodh zakonisht pas rreth 8-10 dit&235;sh dhe pasi ai &235;sht&235; implantuar n&235; mit&235;r do t&235; lirohen hormone nga. Ja di&231;ka q&235; duhe t&235; dini q&235; n&235; fillim Nuk. ose djalit i mbet femna shtatzane. mu sme kan ber asnje lloj anestezie dhe kam fillu direkt jet normale kam pas vetem pak sekrecione kafe nja 2 dit dhe tubat i kisha te hapur. Me thirr edhe me shpenzine te veta kur te eshte nevoja. po prezantohna per ju , jom e martuar qe dy vite per me mbet shtatzan mu ka duk vetja shum e re prej frikes mos nuk po di si me u kujdes per fmi kjo osht njo prej gjerav qe mka shty njeher mos me mbet shtatzan dhe kam qen larg me burr , burri ne gjermani dhe un nkosov ju e dini si osht me e rrit ni fmi pa prezencen e njerit prind tash kom ardh ne gjermani kur e hapa ket llogari osht kon nje. dua te them ne rradhe te pare mundohu te pergatitesh mire psiqikisht. e dashur besom q dhe un edhe pse isha gjithka n rregull nuk mbetsha shtatzane se tu e pas mendjen aty a pom vin a spom vinn , e mujin e fundit e lshova krejt rrafshh as q e menova at , thash po pajtohem me at q e ka caktu Zoti , nse don Aj mem dhan fmij ma jep edhe pa shku te mjekja , e kshtu gjra natyrale prdorsha , at muaj kam mbet shtatzane hiq pa e mendu madje se besoja. Mu me ka rekomandu doktoresha Mirijana qe eshte serbe per shkak qe un kam edhe vezoret policistike Lela Mia (3 vite m par). A ka mundsi me mbet shtatzane nora 20. Kjo sht normale. Ne te njejten nate me ka pare edhe kunata ime se kam lind djale dhe linda djale. newsletter kane nje potencial me qene bajat (per mu) po jo te Renato Civili se pari jane aq edukative dhe te kohesprej nje profesionisti sa qe nuk ja. N prgjithsi, ecja sht shum e mir gjat shtatzanis sepse redukton mundsin pr tu mpiksur gjaku dhe ju mban n form. Disa studime kan&235; treguar se grat&235; q&235; pin&235; &231;aj kan&235; nj&235; shans m&235; t&235; madh p&235;r t&235; ngelur shatz&235;n&235;. Ermelina Haziri (2 vite m par) Pak shum 10 min ,para ka pak pun se te japin nje infuzion qaty te bjen me prit pak edhe mas hsg ta japinn prap nje infuzion se kshtu kryhet shpejt. Trajtimi me ilae pr kandidatin pr baba. por deshti zoti e fal bio shop medines me sugjeroj nje qaj edhe kam mbet shtatzan une at qaj e kam perdor 1 muj dit e nat ne mengjes. Mjeket rekomandojne qe grate me mbipeshe te cilat kane probleme te mbarsohen duhet te humbin se paku 5 deri 10 te peshes se tyre trupore. Vet&235;m n&235; shtatz&235;nit&235; me binjak&235; ku t&235; dy foshnjat jan&235; n&235; pozicion. pershendetje, jam e martuar qe 2 vite prblemi esht qe gjate marredhanjes me partnerin kam teper dhimbje. E nga data 27 shtator tej me 5 tetor kam pas marrdhenie te pa mbrojtur e deshta me dit cilen dat mun mem ardh cikli ose a ka mundsi me mbet shtatzan Albbana (1 vite m par) emri. N prgjithsi, ecja sht shum e mir gjat shtatzanis sepse redukton mundsin pr tu mpiksur gjaku dhe ju mban n form. une jo ende skom met shtatzan plaka me ka thon jo nuk bon po spo di se une 3 dite u partisha shkojsha mu ngjesh tani prap mu parit e tha nuk bon se munesh me met shtazan jashta mitres e plqyen (1) Lale K Memedi (7 vite m par). Liza me fal qe po te pyes,po qesa kohe tenton per me mbet shtatzan. Ta provojn edhe mjaltin e sterilitetit tre muj pa nderpre. , dhe tash kam vajzen tri vjeq ,, dhe prap ka qe nje vjet qe. Kjo gjendje &235;sht&235; e lidhur me nivelin e lart&235; t&235;. Kalcium Ekspertt e t ushqyerit rekomandojn q grat q krkojn t mbeten shtatzn duhet t konsumojn rreth 1. Pra, edhe nse ovuloni disa dit m von, nse sperma sht ende e gjall dhe mir dhe deprton n vez, mund t shkaktoj shtatzni. Skemi pasur deshire te kemi femije me perpara po tashi kemi. veq qashtu kam ba. Ju ngelni shtatzn nse Vezza e fekonduar arrin nj implantim t suksesshm n membrann mukoze t mitrs. Prandaj, shumica e. Kjo parandalon shtatzanin kur futet deri n pes (5) dit pas marrdhnies intime t pambrojtur dhe vazhdon t ju mbroj deri n 100 ndaj shtatzanis pr 12 vite. 9 endokrinologu me rekomandoj duphaston 1x1 tablet ne ditje per rreth 10 dite pas ciklusit menstrual, dhe spirolan 2x1 ne mengjes dhe ne mbremje dhe per gjendren tiroide me rekomandoj Tyroxil 4. Pra, edhe nse ovuloni disa dit m von, nse sperma sht ende e gjall dhe mir dhe deprton n vez, mund t shkaktoj shtatzni. Edhe me siguri gjitha bashk kane ndiku edhe kam mbet shtatzan. Kjo sht normale. , dhe tash kam vajzen tri vjeq ,, dhe prap ka qe nje vjet qe. nese dini ndonje informat me tregoni sepse kam nje vit qe tentoj per shtatzani e du me perdor kysmet nket muj. jo nuk jam shtatzan ama po kam problem me cikel po kam vones per ket desha ta baj nje kontroll Malsor Melisa Masar (10 vite m par) eris a je shtatzan qe don me shku te ky mjek edhe un boj kontrolla te aj. Pershendetje te dashura nana, desha me marr opinione edhe nga ju. Dec 26, 2016 T mbetesh shtatzn me t vrtet sht nj gj e leht. mjeku me tha je krejt ne regull dhe me tha te pi 6 muaj primolut nor dhe se mesiguri dot ngel shtatzane. Termi i ri q sht n prdorim. Pas sa muajve q ekeni perdor klomifen jeni mbet shtatzan. Pr t mbetur shtatzn, sht e domosdoshme t ndiqni nj diet. 21 ene 2019. Jo e dashur absulut se besoj un i kam 3 te afermet e mija nje ka mbet per her te par shtatzan jasht mitres tjetra ka mbet mbas 4 femive jasht mitres edhe nje ne femijen e 2 po ashtu jash mitres Mos u brengos ke tyre j&39;y ka than mjeku vet per pak beba sasht fut ne vendin e duher se edhe mjekt tybe te bajn me te tranu kta ma shum folin si. ky lloj vaji eshte sherim per cdo semundjee. prsh nena te pa lodhshme kom nevoj shum per kshillat e juve , shumica e dini qe e kom pas ni abort edhe mi shtatzani jasht mitre amo du me ja fillu kursit ngjermani e nashta 1 vjet nuk muj me tentu per shtatzani deri ta kryj kursin e po tutna nese e shtyj kaq shum ket pun mos nuk po muj me mbet ma shtatzan kaniher po jom e qet nket pun kaniher kur po mendoj qe smuj me mbet a diqka veq dridhna. February 25, 2023 - Shifrat e &231;mendura Sa kushton nj&235; reklam&235; n&235; Big Brother VIP February 25, 2023 - INJEKTIMI I GUXIMIT P&203;R TU VET&203;SHPALLUR. Ju gjithashtu mund t adoptoni nj fmij. Pot flas nga zemra sepse une e kom perdor qajin virak sepse 7 muaj skam mujt me mbet shtatzan gjithqka kam perdorur ska pas efekt sepse kisha edhe cista por qaj virak vetem qe gjindet ne bioshop ajo te ndimon shum jo ne barnatore une kom perdorur dhe as nje muaj te plot kam mbet menjeher shtatzan amo e kom perdor cdo. marramendje, te perziera, dhimbje koke. Une pasi mbeta kshtu dy here shtatzene duke u mbrojte, e pyeta mjekun si kahhhh nuk kemi bere ate qe do duhej te bejeh per shtatzani, dhe me tha qe, ngase une jam shume pjellore, burri gjate heres se dyte nuk ka kontroll mbi vetveten dhe gjate mardhenies leshon leng sperme, por pa vetedije pra te gjithe meshkujt kshtu, thoshte se eshte e pa mundur te kontrollohet kjo, dhe nmua me ka mjaftu. Nse zgjat m shum, ju ose partneri juaj mund t jet m pak pjellor, pr shembull burri mund t mos ket spermatozoide. Po oj Nana pse eshte ai jasht nuk do te thot kurgjo se ai mundet me ardh shpesh dhe qika frigohet me mbet shtatzan pa ju bo viza Adli Ilda (7 vite m par) Hahaha sa pyetje qesharake. Me te dhenat mbi analizat qe te dhashe a kam shance per shtatzani, si mendon. Sot me erdhen disa. Pershendetje xona. 4mg) te acidit folik dhe pasi te mbetet shtatzene doza mund te rritet deri ne 1000mcg (mikrogram). Pershendetje shpresoj qe jeni mire Dashta mju pyt kam djalin 3 vjeq tani mbush ,me daten 25 te muajit mars provova per shtatzani kisha dhimbje te medha nga fundi barkut pas. Mbipesha ne Shtatzani ka rekomandojn Mjekt. por deri tash nuk kemi provuar per shtazani. Nse ju merr m shum se nj vit, konsultohu me mjekun pr ndonj terapi ndihmse. Pyet mjekun pr vitaminat pr shtatzana q prmbajn acid folik, i cili zvoglon gjasat q t keni fmij me defekte sikur e. mir dmth kjo perdoret masi ti krysh menstruacionet ja vlen me perdor eshte met vertet i mrrekullushem fal qaj virak une sot pres nje djal dmth une ende 1 muj pa e pi kam mbet menjeher shtatzan fal ktij qajit sepse 8 muj skom mujt me met shtatzan edhe sjom rujt hiq po smujsha. Para se me mebet shtatzan kam perdorur qajin himbeerblatter per te cilin kam lexuar ketu deshta mju pyet a bon me pi edhe tash qe jom shtatzan. Nj gj q mund t ju ndihmoj gjat qndrimit n kmb pr. Ju mund t&235; ngelni shtatz&235;n&235; n&235;se nj&235; spermatozoid fekondon vez&235;z&235;n. Igi pajtohem me ty plotesisht, un kam lexu qe mbas dites 13 tregon testi i sakt por nuk ka mundesi mbas 48 ore se nuk mujn mu kan vlerat e hcg te sakta per me te tregu qe je shtatzan e plqyen (2) Igi - (9 vite m par). Ajo do t. Nj&235; mosh&235; m&235; e lart&235; n&235; shtatzani rrit gjithashtu potencialin p&235;r problem sh&235;ndetsore q&235; ndikojn&235; te fertiliteti. cilen analize duhet me ba per me dite pse me therr zorra e trash dhe. Ky sht quajtur nj cikl menstrual. Jam ne amerik edhe nuk kam siguracion qe te bej nje kontroll jam e martuar kem provu me burrin kete her per nje shtatzeni po ketyre testev si besoj aspak qka te bej me eshte vonuar cikli 6 dit edhe un kshtu normal te rregullta i kam 7 dit. Mos u be marak nuk eshte shkaku pse ti je rujt e tash nuk mbetesh, une 4 vite jam rujt ne muaj qe deshta me mbet shtatzan kam mbet. Blerina tek cili doktor ke ba kontrolk qe te ka then me bo hsg. Nese don ta jap nr e saj. Pse tere kete terapi, shume e tepert, une kete terapi e kam perdorur para do mujve per me met shtatzan por skam pas sukses, pika e par ampulla Pregnyl eshte mbi doz, edhe utragestani 3 here ne dit mjafton 2 her ne dit se eke 200 mg edhe folacinen spaskam ndegju qe mirret dy here ne dit shume doz e madhe, une per momentin jam shtatzan muajin e tret edhe perdori utragestan 200 mg vetem ne. E qaj rritjen e fmijve. Mund t zgjas 1 vit pr t ngelur shtatzn. 000 mg n dit, sepse kur mbeteni shtatzn fmija juaj n rritje do t ket nevoj pr kalcium. Termi i ri q sht n prdorim. mendoj nuk. nese dini ndonje informat me tregoni sepse kam nje vit qe tentoj per shtatzani e du me perdor kysmet nket muj. Sidoqoft&235;, shtatz&235;nia shpeshher&235; &235;sht&235; e v&235;shtir&235; kur kemi probleme sh&235;ndet&235;sore. . 16 season color analysis test